
2024. gada 4. jūlijā starp IT kompetences centru un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika noslēgts līgums par projekta “Informācijas un komunikācijas kompetences centrs zaļu produktu pētījumiem”, id. Nr. 1.2.1.2.i.2/1/24/A/CFLA/006, īstenošanu.
Projekta mērķis paredz līdz 2026. gada beigām nodrošināt finansējuma pieejamību vismaz 20 tādu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas jaunu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādei, kas veicina zemu oglekļa emisiju ekonomiku, noturību pret klimata pārmaiņām vai pielāgošanos tām, piesaistot vismaz 2 milj. EUR privāto līdzfinansējumu inovāciju ieviešanā.
2025. gada 30. maijā ABC software pētniecības projekta pieteikums "Ilgtspējīga darba dinamika un darba plūsmas analīze izdegšanas risku prognozēšanai un pārvaldībai" tika iesniegts izvērtēšanai Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā IT kompetences centra projekta "Informācijas un komunikācijas kompetences centrs zaļu produktu pētījumiem" 2. atlases kārtas ietvaros.
2025. gada 19. jūnijā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja pētniecības projektu zinātniskajā virzienā "Digitālie risinājumi zaļai un ilgtspējīgai ekonomikai" un piešķīra pētniecības projekta īstenošanai atbalstu 199 800.00 EUR apmērā.
Pētniecības projekta īstenošana uzsākta ar 2025. gada 1. jūniju. Tā mērķis ir izstrādāt un pārbaudīt risinājumus darba plūsmas uzraudzībai un darba vides ilgtspējīgai pārvaldībai, lai savlaicīgi identificētu izdegšanas riskus, veicinātu darbinieku labklājību un mazinātu vides ietekmi, vienlaikus uzlabojot darba produktivitāti. Pētniecības projekta ietvaros paredzēts rūpnieciskais pētījums un eksperimentālās izstrādes daļa.
Plānotie sasniedzamie rezultāti:
- Izstrādātas rekomendācijas oglekļa emisiju samazināšanas veicināšanai organizācijā, pārstrukturējot darba procesus, izmantojot darba plūsmas kontroles un uzraudzības sistēmas, tā optimizējot enerģijas izmantošanu un kontrolējot darba noslodzi.
- Izveidota efektīva darba plūsmas kontroles un uzraudzības sistēma, kas ļauj identificēt un novērst lieku resursu patēriņu. Sistēmas pamatu veido datorizēti uzraudzības mehānismi un regulāra atgriezeniskā saite par darba procesiem.
- Izveidots ilgtspējīgas cilvēkresursu vadības prakses modelis, kas ietver pārskatāmus rādītājus par darba plūsmas efektivitāti un veido tiešu saikni starp darbinieku ikdienas darbībām un organizācijas ilgtspējas rezultātiem.
Projektu līdzfinansē Atveseļošanas fonds Darbības programmas "Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 1.2. reformu un investīciju virziena "Energoefektivitātes uzlabošana" 1.2.1.2.i. investīcijas "Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā (ietverot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu siltumapgādē un pētniecības un attīstības aktivitātes (t. sk. bioekonomikā))" 1.2.1.2.i.2. pasākuma "Inovatīvu produktu un tehnoloģiju izstrāde" ietvaros.